• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Suluktedavisinedir.com

SÜLÜK TEDAVİSİ NEDİR?
Değerli Ziyaretçim,


Tıbbi sülükler sanıldığı gibi kirli kanı emerek tedavi yapmazlar. Tedavi edici özellik kanın alınmasında değil emilirken vücuda verilen salgıdadır. Bu salgı başlıca Hirudin ve Calin maddelerini barındırır ve bu maddeler kanın :

- pıhtılaşmasını engelleyici (antiagregan),

- oluşmuş pıhtıyı eritici (fibrinolitik),

- ağrı kesici (analjezik-antiromatizmal),

- mikrop öldürücü (antibakteriyel),

- tansiyon dengeleyici (antihipertansif),

- kas gevşetici (miyorelaksan),

- bağışıklık sistemini düzenleyici (immun modülatör),

- stres giderici (anksiyolitik) etkilere sahiptir.

Sülük Tedavisi, atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, kalp ve damar hastalıkları, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, kolesterol, yüksek tansiyon, felç, kısmi felç, sivilce, çıban, sedef, egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid’de, göz tansiyonu (glokom) ve buna bağlı görme kayıplarında,bazı işitme kayıplarında, migren, sinüzit ve her türlü baş ağrısı, yüksek tansiyon, troid’e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, meniere hastalığında, iktidarsızlık, cinsel güç arttırıcı etki (afrodizyak), üreme organı rahatsızlıkları, kısırlık, hemoroid (basur) gibi hastalıklarda başarıyla kullanılmaktadır. Ayrıca Ortopedi ve Rekonstrüktif Cerrahi kapsamında, kangren gelişmekte olan kopuk organ tamirlerinde de tüm dünyada yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Son olarak sülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle Koruyucu (Preventif) Tıpta da kullanımından bahsetmek gerekir ki; yılda birkaç defa belirli noktalardan yapılan Sülük Tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir.
Hasta ve yara şekilleri ne olursa olsun Tıbbi Sülükler doğal iç güdüleri ve vücutlarında barındırdıkları enzimleri birleştirerek uyguladıkları tedavilerde aklınıza gelebilecek bir çok vakada başarılı sonuçlar elde etmektedirler.

İngilizle Sülüklere, "Canlı Eczane" adını takmışlardır.SÜLÜK TEDAVİSİ UYGULAMASI :

Hirudoterapi uygulamalarında sülüğün nasıl kullanılacağı ile ilgili de bazı takip edilmesi gereken prosedürler bulunmaktadır. Hasta mutlaka bir uzman doktor gözetimi altında bu uygulamayı yapmalıdır. Uzman doktor uygulamanın başından sonuna kadar hastayı nelerin beklediğini tek tek ve anlaşılır bir şekilde hastaya anlatmalıdır. Bu durumda yapılan uygulamalarda hastanın uygulamaya yaklaşımı mükemmel derecede olmaktadır.

Ülkemizde sülük tedavisi konusunda uzman doktor bulmanın çok zor olduğu bir gerçektir. En azında Sülük Tedavisi konusunda eğitimli insanların uzman doktorlar ile birlikte, uzman doktorların gözetiminde "Sülük Tedavi Uygulaması" yapması ne güzel olurdu.Sülük Tedavi Uygulaması Öncesi Bilinmesi Gerekenler :

Değerli Ziyaretçimiz ; sülük terapisinde size zararı dokunmayacak ve geçici olarak bazı gelişmeler olabilir. Bunlar :

Genelde Sıkça Vuku Bulabilen :

- Tedavi başlangıcında hafif acı (ince,hafif bir sızı şeklinde genellikle 5.dakikadan sonra kesilir.)

- Kanama (Tedavi Sonrası Kanama - Sızınıtı şeklinde 4-10 saat arası sürebilir, akıntı olması faydalıdır.)

- Sülük ısırma noktasında kızarma ve kaşıntı.

Nadiren Vuku Bulabilen :

- İnfeksiyon (Deri İnfeksiyonu - Olmaması engellenebilir, uygulayıcının profesyonelliğini ve bilgisi önemlidir.)

- Geçici olarak lenf bezi şişmeleri

- Isırma noktalarında kabuklanma

- Bazen geçici şişlikler (Tedavi olunan bölgelerde özelllikle kolda ve bacakta)

Not : Yukarıdaki durumlar nadiren vuku bulur ve geçicidir.SÜLÜK UYGULAMALARI :

Değerli ziyaretçimiz, sülük tedavisi uygulayacak kişi tedavi öncesinde ve sonrasında temizlik-hijyen konusunda çok titiz olmalıdır, tertipli ve düzenli olmalıdır.

1- Sülüğün uygulanacağı bölgeye herhangi bir jel, losyon, parfüm veya ona benzer bir sıvı sürmemelidir. Tedavi edilecek bölge tedaviden önce mümkünse tuzlu suyla temizlenmelidir. Daha sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Tedavi için hastanın derisi ılık olmalıdır. Bunun için de ılık su kullanılmalıdır.

2- Sülük tedavilerinde uygulanan metotlar: Şırınganın ucunu keserek deposuna sülüğü çekiniz. Hangi bölgeye uygulamak istiyorsanız şırınganın ucunu ısırmasını istediğiniz bölge tutunuz ısırma işlemi gerçekleştikten sonra yavaşça şırıngayı alınız. Bu işlemden sonra şırıngayı atınız. Veya likör bardağıyla, Laboratuar tüpü ile istenilen bölgeye uygulayınız. Belirlenen noktaya sülüğü yerleştirmek için tahta kaşık kullanılması tavsiye olunur.

3- Sülüklerin başıboş dolaşmalarını engelmek için 1 cm lik alana sargı bezi kullanarak  bir nevi bari yer kurarak engelleyebilirsiniz.

4- Sülüğün başını tedavi edilecek yere yönlendiriniz. Çabuk yapışacaktır. Ama yapışmıyorsa kullanılmamış enjektör ignesini yapışmasını istediğiniz bölgeye hafifçe batırınız ve kan akmasını sağlayınız. Sülük kanın olduğu yere gelip yapışacaktır. Eğer hala yapışmıyorsa başka bir sülük kullanmanızı öneririz.

5- Sülük yapıştıktan sonra iyice şişinceye kadar yapıştığı yerde kalmalıdır.Yani sülük doyana kadar kalmalıdır.Uygulama esnasında sık sık sülükleri kontrol etmekte fayda vardır.

6- Sülük karnını doyurduktan sonra ki bu genelde 45 dakikayı bulur , kendi kendine yapıştığı yerden ayrılır. Kesinlikle ısırdığı bölgeden çekmek suretiyle çıkartmaya çalışmayınız. Tedavi  bitmeden sülük ısırdığı bölgeden alınmak istenirse az miktarda sigara dumanı yada ısı kaynağı sülüğün ısırdığı yeri bırakmasını için kullanılabilir.

7- Sülüğün ısırdığı yerin etrafındaki alanlar rutin olarak her gün dezenfekte edilmeli ve  gerekiyorsa pansuman yapılmalıdır.

UYGULAMADA GEREKLİ EKİPMANLAR :

- Klorsuz  şişe suyunun  içinde  bir kavanoz sülük.

- Sülüklerin kullanımından sonra imha edilmesi için içinde alkol bulunan bir kavanoz. NOT : Kullanılan sülükleri kati suretle  kullanılmamış sülüklerin içine koymayınız. Ayrı bir kavanozda alkolle veya çamaşır suyu ile imha ediniz.

- Temizlik için pamuk (kozmetik dükkanlarında satılan renkli makyaj temizleme pamukları)

- İzotonik (Eczanelerde satılır, sülük uygulanacak bölgeyi temizlemek için.)

- Klorsuz ılık su (hazır su),

- Dişsiz pensler,

- Flaster - Yara bandı.

- Ağzı kesilmiş Plastik Şırınga (Enjektör).


www.suluktedavisinedir.com


Yasal Uyarı : 

Web sitemizde yer alan yazılar, açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Tavsiye niteliği taşımaz. Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisinde öncelikle doktorunuza başvurunuz. "Yasal Uyarı"sayfamızın tamamını okumak için lütfen "BURAYA TIKLAYINIZ"
Teşekkür
Değerli
Ziyaretçilerimiz,

Web Sitemizi
Kurduğumuz 2014 Yılından Bugüne Kadar
545.000
Ziyaret
İstatistiğine
Ulaşmıştır.

İLGİNİZE
ÇOK TEŞEKKÜR
EDERİZ. 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret549760
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°